Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Airport Hotel Okęcie jako pierwszy w Polsce hotel niezależny, uzyskał certyfikat STAY SAFE PROTOCOL od SGS w zakresie bezpieczeństwa gości w dobie pandemii.

Airport Hotel Okęcie

Stay Safe Protocol od SGS to zbiór wymagań opartych w głównej mierze na wytycznych GIS i Ministerstwa Rozwoju dla branży hotelarskiej i innych z nią związanych, do prowadzenia działalności w czasie pandemii, uzupełnionych o wytyczne z zakresu zarządzania i dobrych praktyk higienicznych zapewniających bezpieczeństwo na terenie obiektu.

W trudnym czasie epidemii Covid 19, dbając o bezpieczeństwo swoich gości i pracowników Airport Hotel Okęcie podjął decyzję o poddaniu się audytowi SGS, obejmującemu obowiązujące w hotelu procedury i procesy związane z obsługą gościi pod kątem spełnienia wytycznych wprowadzonych do stosowania w czasie pandemii.

„Praktycznie od początku pandemii, aktywnie podejmowaliśmy kolejne kroki mające na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa naszym gościom" - mówi Elżbieta Nitsze, Dyrektor Generalna Airport Hotel Okęcie. "Jako obiekt biznesowy, bardzo szybko wdrożyliśmy szereg zmian organizacyjnych, procesowych oraz infrastrukturalnych w naszym hotelu. Wprowadziliśmy przejrzysty program «Bezpieczny Hotel», który jako uzupełnienie regulaminu hotelu stanowi usystematyzowanie wiedzy na temat wdrożonych przez nas działań w obrębie obsługi Gościa oraz stanowi swoistą deklarację w stosunku do klientów, przestrzegania przez nas zawartych w nim sformułowań. Zdarzało się jednak, że dla naszych Gości, a w szczególności dla klientów branży konferencyjnej, taki dokument nie był wystraczający. Otrzymywaliśmy prośby o przedstawienie niezależnych certyfikatów potwierdzających spełnienie obietnic sformułowanych, w naszym programie. Tak zrodził się pomysł na dodatkową certyfikację. Dzięki szybkiej i owocnej współpracy z zespołem z firmy SGS Polska Sp. z o.o. uzyskaliśmy certyfikat Stay Safe Protocol już we wrześniu tego roku. Dzięki temu mamy pierwsze bardzo pozytywne informacje zwrotne od naszych kontrahentów biznesowych, co daje hotelowi nową perspektywę na odbudowę biznesu w dobie i po zakończeniu okresu pandemii.”

Zakres audytu Stay Safe Protocol obejmuje:

  • Standardy higieny na terenie obiektu, w tym mycie i dezynfekcja powierzchni i pomieszczeń, zasady higieny dotyczące personelu;
  • Zasady bezpieczeństwa dotyczące zachowania osób przebywających na terenie obiektu, w tym zasady zachowania dystansu społecznego, stosowanie środków ochrony indywidualnej;
  • Środki dodatkowe zapobiegające ryzyku rozprzestrzeniania się skażenia;
  • Procedury postępowania w sytuacjach kryzysowych;
  • Opcjonalnie - pobór prób i testy ATP.
Znak Stay Safe Protocol

Przeprowadzony 7 września 2020 roku audyt w Airport Hotel Okęcie dotyczył usług hotelowych, gastronomicznych i  rekreacyjnych świadczonych na terenie obiektu, a także organizacji na jego terenie spotkań i konferencji.

W efekcie przeprowadzonej oceny Airport Hotel Okęcie otrzymał certyfikat Stay Safe Protocol potwierdzający prawidłowość działań jakie zostały podjęte w celu zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pracowników jak i gości podczas pobytu w hotelu. Certyfikat jest ważny przez rok, z zastrzeżeniem uzyskania pozytywnego wyniku dodatkowego audytu niezapowiedzianego przeprowadzonego przez SGS w trakcie trwania ważności certyfikatu.

Zapraszamy do kontaktu hotele indywidualne i sieciowe, hotele resortowe, motele i hostele, centra konferencyjne, domy weselne, sanatoria oraz domy wczasowe zainteresowane uzyskaniem certyfikatu Stay Safe Protocol.

 

O Airport Hotel okęcie

Airport Hotel Okęcie to nowoczesny czterogwiazdkowy hotel w pobliżu Lotniska Chopina w Warszawie. Obiekt oferuje 263 przestronne pokoje i 17 sal konferencyjnych składających się na centrum konferencyjno-eventowe o łącznej powierzchni 2200 m². Na gości czekają także 2 restauracje, 2 bary, czekoladziarnia, oraz strefy Wellness i Fitness. Nowoczesny wystrój, doskonała obsługa oraz elastyczny model zarządzania nakierunkowany na stałe podnoszenie jakości oferowanych usług oraz przemyślana komunikacja marketingowa, zaowocowały jego bardzo wysoką popularnością zarówno wśród turystów jak i klientów sektora MICE. Airport Hotel Okęcie jest obecnie jednym z najlepiej ocenianych przez Gości warszawskich hoteli.

O SGS

SGS jest wiodącą na świecie firmą w dziedzinie inspekcji, weryfikacji, testowania i certyfikacji. Firma SGS jest uznawana za globalny wzorzec jakości i integralności, zatrudniając ponad 89 000 pracowników oraz dysponując siecią ponad 2 600 biur i laboratoriów na całym świecie.