Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Dochody do budżetów państw i zyski kompanii naftowych na całym świecie są każdego roku znacznie uszczuplane w rezultacie nielegalnej zamiany paliwa niskiej jakości lub bezcłowego w paliwo pełnowartościowe dopuszczone na rynek krajowy.

Programy SGS zapewniające czystość paliw umożliwiają zwalczanie tego rodzaju procederów w sposób rzetelny i zrównoważony kosztowo, dzięki czemu zyskują zarówno budżety państwowe, cały przemysł naftowy, jak i sami konsumenci.

Dlaczego należy stosować markery?

Szacuje się, że w ciągu następnych 20 lat światowe zapotrzebowanie na ropę naftową wzrośnie o 50%. Wraz z rozwojem rynku naftowego i wzrostem cen, będzie rosło zagrożenie ze strony osób pragnących wzbogacić się na fałszowaniu paliw i nielegalnym handlu nimi.

Dzięki stosowaniu markerów do paliw możliwe jest:

  • powstrzymanie nielegalnego handlu paliwami i fałszowanie paliw poprzez dodawanie składników o gorszej jakości;
  • egzekwowanie przez organa rządowe i nadzorujące odpowiednich wpływów z akcyzy paliwowej;
  • dbanie o czystość paliw grzewczych i samochodowych, co sprzyja wzrostowi zaufania wśród konsumentów;
  • dbanie o prawidłową eksploatację pojazdów poprzez zapewnienie odpowiedniej jakości paliw;
  • zapobieganie nielegalnemu importowi produktów nieopodatkowanych lub obłożonych niskim podatkiem oraz dumpingowi paliw przesyłowych, eksportowych lub subsydiowanych;
  • powstrzymywanie dumpingu między spółkami;
  • podejmowanie kroków sprzyjających ochronie środowiska.

Dlaczego SGS?

Jako lider na rynku światowym świadczący usługi zarówno dla sektora upstream, jak i downstream przemysłu naftowego i gazowego, zdajemy sobie sprawę z korzyści, jakie niosą ze sobą programy chroniące czystość paliw i wdrażamy je z dobrym skutkiem. W 1998 roku SGS uruchomiło pionierski program ochrony czystości paliw, aby wspomóc rząd Kenii w ograniczeniu nielegalnego dumpingu paliw przesyłowych i fałszowania paliwa samochodowego o najwyższej jakości poprzez dodawanie obłożonej niskim podatkiem nafty. Po sukcesie programu kenijskiego, programy z wykorzystaniem markerów do paliw zostały wdrożone również w innych krajach borykających się z podobnymi problemami.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o programach z wykorzystaniem markerów do paliw.