Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

W ciągu ostatnich kilku lat LNG stał się towarem sprzedawanym na zasadach transakcji typu spot. W miarę, jak opinia publiczna i zainteresowanie kwestiami ochrony środowiska naturalnego powodują, że produkcja energii przesuwa się coraz bardziej w kierunku czystych paliw i aktywowane są projekty związane z eksploatacją gazu łupkowego i zamiany węgla na gaz, sprzedaż spotowa LNG rośnie wykładniczo.

Dokładność pomiarów wielkości jest w światowym handlu LNG sprawą kluczową. Złożone procesy skraplania i regazyfikacji wymagają precyzyjnego pomiaru wszystkich wielkości. Usługi SGS w zakresie przesyłu LNG z nadzorowanym pomiarem i kontroli handlowej pozwalają Tobie opierać zarządzanie ryzykiem i pomiary fiskalne na rzetelnych danych, umożliwiając uniknięcie systematycznych strat podczas transportu gazu, niezależnie od typu statku, którym gaz jest przewożony.

Znaczenie kontroli handlowej SGS

Różnorodność warunków handlowych w umowach LNG, w tym zmienność warunków pomiarowo-rozliczeniowych energii, metod analitycznych i metodologii próbkowania sprawiają, że prosta z pozoru kalkulacja handlowa bardzo się komplikuje. SGS pomoże w interpretacji i wdrożeniu warunków transakcji w sposób obiektywny i uczciwy.

Zbalansowanie ilościowe ładunku gazu skroplonego poddanego regazyfikacji jest trudne i jedynie doświadczeni i posiadający odpowiednią wiedzę pracownicy mogą zapewnić, że warunki umowy są właściwie rozumiane, a transakcja jest realizowana w sposób przejrzysty i dający pewność każdej ze stron.

Dlaczego SGS?

SGS jest światowym liderem w kontroli i atestacji wszystkich rodzajów jednostek do przewozu LNG. Dzięki naszej światowej sieci dysponujemy zespołem wysoce wyszkolonych i doświadczonych inspektorów, pracujących na najnowocześniejszym sprzęcie.

Dowiedz się, jak usługi SGS w zakresie transferu z nadzorowanym pomiarem mogą pomóc Ci w osiągnięciu najwyższego poziomu dokładności pomiaru Twoich ładunków LNG.