Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

W SGS mamy świadomość, że Twoja konkurencyjność na rynku LNG jest zależna od tego, czy dostarczane przez Ciebie produkty będą dokładnie przebadane.

Możliwość rzetelnego, a jednocześnie szybkiego przetestowania tych produktów zapewni Ci ten jakże cenny margines przewagi nad konkurencją.

Niezależna weryfikacja poprawności działania, odpowiedniej kalibracji oraz prawidłowej obsługi wykorzystywanych środków analitycznych jest podstawą pomyślnej dostawy ładunku. Wielu sporów można uniknąć, jeśli się nie zapomni lub nie zignoruje prostego etapu weryfikacji w procesie, który z natury rzeczy nigdy nie przebiega dokładnie tak samo.

Po zakończeniu operacji nie ma już możliwości testowania bezpośredniego, od którego tak wiele zależy. Przeprowadzenie weryfikacji za każdym razem, gdy ładunek się przemieszcza, pozwoli na potwierdzenie uzyskanych parametrów ładunku przez niezależne źródło i jest po prostu częścią dobrego zarządzania ryzykiem.

Usługi w zakresie kontroli laboratoriów dla potrzeb przemysłu LNG

W SGS mamy wieloletnie doświadczenie w określaniu ilości i jakości (Q&Q) w branży LNG. Nasze doświadczenie pokazuje, że większość sporów ma swoje źródło w problemach związanych z próbkowaniem i analizą. Aby jak najlepiej zadbać o Twoje interesy, zapewniamy szeroką gamę usług laboratoryjnych, w tym:

  • obecność doświadczonego personelu laboratoryjnego podczas analizy próbek w charakterze niezależnego świadka;
  • analizę próbek (np. próbek punktowych, próbek archiwalnych). SGS dysponuje globalną siecią laboratoriów uprawnionych do testowania próbek gazu ziemnego, które uczestniczą zarówno w wewnętrznych, jak i zewnętrznych działaniach korelacyjnych w trosce o utrzymanie najwyższego poziomu usług.  
  • Nasze rozległe doświadczenie z różnymi metodami próbkowania i analizy stosowanymi obecnie w przemyśle LNG pozwala nam audytować, oceniać i komentować Twoje działania w zakresie próbkowania i analizy, dbając aby całość procesu testowania i analizy odbywała się zgodnie z najnowszymi przyjętymi w przemyśle standardami (np. ISO 8943 czy GPA 2261) i z wszelkimi umowami kontraktowymi.  
  • SGS dysponuje globalną siecią ponad 600 laboratoriów. Nasze doświadczenie pozwoliło nam otworzyć i prowadzić kompleksowe laboratoria w licznych terminalach LNG, przeprowadzając badania LNG równolegle z innymi koniecznymi testami, takimi jak analizy z zakresu ochrony środowiska. W przypadku nowych terminali, nasi eksperci mogą sprawdzić i ocenić projekt oraz wdrażanie systemu próbkowania w celu optymalizacji jego funkcjonalności, na przykład poprzez podłączenie i konfigurację chromatografu gazowego.

Dlaczego SGS?

W SGS liczy się przede wszystkim innowacja. Przy pomocy najlepszej dostępnej technologii wykorzystujemy najróżniejsze usługi w ramach Twojej umowy, aby pomóc Ci w zarządzaniu ryzykiem i optymalizacji wydajności.

Wiele firm już zaufało SGS. Jeśli i Tobie zależy na optymalizacji najróżniejszych aspektów w ramach Twojego kontraktu lub projektu, chętnie jako konsultanci sprawdzimy, omówimy i opracujemy pisemną opinię, nakreślając korzyści oraz koszty testowania laboratoryjnego włącznie z możliwością outsourcingu. Następnie, wspólnie z Tobą opracujemy udoskonalony plan, który podniesie ogólną wartość Twojego projektu i go zoptymalizuje.