Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Substancje petrochemiczne stanowią nieodzowny element naszego życia, a handel tymi towarami stał się obecnie procesem prawdziwie globalnym, a jednocześnie niesłychanie złożonym.

Towary przemieszczają się po świecie w niespotykanych wcześniej ilościach i pomiędzy miejscami, między którymi transport jeszcze kilka lat temu wydawał się nieprawdopodobny.

Kontrola jakości substancji petrochemicznych jest konieczna z punktu widzenia producentów, handlowców i dystrybutorów. W SGS przeprowadzamy kompletne testy według specyfikacji pod względem międzynarodowych, krajowych, handlowych lub wewnętrznych firmowych standardów dla substancji petrochemicznych.

Nasze usługi w zakresie testowania substancji petrochemicznych

Nasza sieć laboratoriów zapewnia pełen zakres badań, w tym rutynowe oznaczanie czystości metodą GC, HPLC, a jeśli to konieczne, również bardziej zaawansowanymi technikami GC-MS. Oferujemy także bardziej tradycyjne oznaczanie podstawowych parametrów fizycznych, jak destylacja, gęstość, kwasowość i barwa. Nasza globalna sieć laboratoriów powstała po to, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym akcjonariuszom dobre zarządzanie ryzykiem.
 
Na żądanie zapewniamy analizę wszystkich substancji petrochemicznych. Nasze laboratoria analizują próbki petrochemiczne z:

  • rafinerii;
  • magazynów;
  • zbiorników do magazynowania;
  • mniejszych zbiorników, jak beczki lub zbiorniki ISO.

Dlaczego SGS?

SGS jest pierwszym miejscem, do jakiego należy się zwrócić, aby uzyskać usługi w zakresie testowania i kontroli dla całego szeregu substancji petrochemicznych.

Nasi wysoce przeszkoleni analitycy dysponują nowoczesnymi laboratoriami wyposażonymi w nowatorskie technologie. Wiele z naszych urządzeń laboratoryjnych posiada akredytację ISO 17025, co oznacza, że możemy zagwarantować badania analityczne zgodnie z najwyższymi standardami laboratoryjnymi. SGS nieprzerwanie stara się dbać o jakość laboratoriów oraz kontrolować umiejętności pracujących w nich ludzi poprzez uczestnictwo zarówno w wewnętrznych, jak i organizowanych przez stronę trzecią programach badań porównawczych (round robin), audyty zarówno wewnętrzne, jak i niezależne oraz wysokie standardy w zakresie szkolenia i zgodności kompetencji.

Jesteśmy aktywnym członkiem wielu organów branżowych, włącznie z tymi zrzeszonymi w ASTM, ISO, CEN, Instytucie Energii EI (Energy Institute, dawniej Institute of Petroleum) oraz IFIA.

Nasze inspekcje ropy, gazu i ładunków chemicznych przeprowadzamy zawsze w oparciu o podstawowe standardy przyjęte w przemyśle naftowym i petrochemicznym, takie jak metody testowania i specyfikacje API, MPMS, ASTM, UOP, GOST, EN lub IP, zgodnie z zaleceniami ISO, CEN oraz lokalnych i krajowych organizacji normalizacyjnych.

Mamy również możliwość wykorzystania specjalnie opracowanych metod analitycznych oraz metod dostarczonych nam przez Klientów, jeśli to będzie konieczne. W razie potrzeby możemy również pomóc akcjonariuszom w wybraniu odpowiednich standardów do wykorzystania i/lub przywołania, które pozwolą im na odpowiedzialne zarządzanie ryzykiem. Nasz zespół wsparcia technicznego jest do dyspozycji i służy radą i pomocą w kwestiach standardów, zasad pracy i używanych technologii.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą usług SGS w zakresie badań petrochemicznych.