Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Jak przyśpieszyć proces zgłaszania deklaracji T1 i T2?

Jednym z priorytetów branży logistycznej i transportowej jest oszczędność czasu. Aby odnieść sukces firmy transportowe muszą przewieść jak najwięcej towaru w jak najkrótszym czasie. Aby tego dokonać wszystkie procesy transportowe wliczając: załadunek, rozładunek, przygotowanie i zgłaszanie dokumentów celnych, sprawdzanie procedur celnych i kontynuowanie procedur na miejscu docelowym muszą być wykonane szybko i efektywnie

W przypadku transportów tranzytowych jednym z procesów który może zająć dużo cennego czasu absorbując niepotrzebnie kierowcę jest dokonanie wszelkich procedur tranzytowych. Aby uniknąć zwiększonych kosztów, ryzyka niezgodności oraz dalszych opóźnień, wszelka dokumentacja tranzytowa musi być poprawnie wypełniona.

Biorąc to pod uwagę, coraz więcej firm transportowych szuka innowacyjnych rozwiązań które mogą przyśpieszyć i uprościć proces tranzytu.

Weź sprawy w swoje ręce, zaoszczędź czas korzystając ze zgłoszeń drogą elektroniczną.

Aby wyjść na przeciw potrzebom firm transportowych które cenią sobie czas i efektywność SGS opracował dostępny on-line system TransitNet, za jego pomocą w bezpieczny, sposób można złożyć deklarację oraz monitorować tranzyt. Z TransitNet masz pełną kontrolę nad zgłaszaniem deklaracji T1 i T2 Już nigdy nie będziesz musiał szukać brokerów, wybierać pomiędzy agencjami celnymi czy też stać w kolejce aby twoje dokumenty zostały skontrolowane. Dodatkowo system TransitNet jest najlepsza alternatywą w stosunku do tradycyjnych papierowych systemów tranzytowych.

Aby używać TransitNet wystarczy zwyczajnie zalogować się poprzez przeglądarkę internetową. Następnie zostaniesz krok po kroku poprowadzony przez proces tworzenia deklaracji tranzytowej. TransitNet sprawdzi czy wszystkie wymagane dane zostały wprowadzone i wyśle je do urzędu celnego. Następnie w przeciągu kilku minut otrzymasz numer LRN z którym kierowca może bezpośrednio udać sie do urzędu celnego. Po otrzymaniu zgody od urzędu celnego Transport jest zwalniany do tranzytu.

TransitNet jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku więc można go używać kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. TransitNet dostosowuje się do twojego harmonogramu pomijając brokerów i inne agencje.

TransitNet umożliwia zgłaszanie deklaracji w 15 krajach oraz oferuje usługę mulit-reżimu. TransitNet w przeciwieństwie do innych systemów oferowanych na rynku jest uniwersalny i można za jego pomocą zabezpieczyć ładunki z towarami wrażliwymi takimi jak tytoń lub alkohol.

Zalety TransitNet

  • TransitNet zmienia proces zgłaszania elektronicznych deklaracji tranzytowych na szybki i łatwy.
  • Jest tańszy i ma wiele użytecznych funkcji w porównaniu do tradycyjnych procedur.
  • Jako system działający on-line nie potrzebuje żadnej infrastruktury informatycznej - potrzebny jest tylko dostęp do Internetu.
  • Zapewnia zabezpieczenie wszystkich ładunków bez względu na ich rodzaj i wielkość należności celno podatkowych.
  • TransitNet umożliwia składanie deklaracji Tranzytowych 24/h 365 dni w roku 
  • Callcentre jest dostępne dla użytkowników TransitNet 24/h oraz nasi pracownicy mówią we wszystkich jeżykach gdzie jest dostępna nasza usługa, daje to możliwość pomocy
  • kierowcom wszędzie gdzie zaistnieje taka potrzeba.

Aby dowiedzieć sie jak TransitNet może uprościć proces zgłoszeń tranzytowych skontaktuj się z nami już dziś.