Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

KIEDY

Od: 29 lis 2019

Do: 29 lis 2019

GDZIE

Warszawa, Polska

JĘZYK

Polski

CENA

Skontaktuj się z nami aby poznać cenę

Zarejestruj się teraz

Skontaktuj się z nami aby przesłać zapytanie odnośnie tego szkolenia.

offshore

Na czym polega metoda sztucznej sieci neuronowej? W jaki sposób można ją wykorzystać do prognozowania zapotrzebowania na gaz na wejściu do sieci gazowej? Tego dowiedzą się uczestnicy kolejnego spotkania organizowanego przez Instytut Techniczny SGS. Zostań jednym z nich i już dziś zapisz się na warsztaty 29 listopada 2019 r.

Warsztaty są unikalne na polskim rynku szkoleniowym, m.in. dlatego, że przedstawione zostaną   przykładowe wyniki prognoz wykonanych dla rzeczywistych danych wejściowych i różnych typów sieci neuronowych. Dodatkowo podczas spotkania przeanalizowany będzie wpływ doboru liczności zbioru danych wejściowych do prognozowania oraz złożoności sieci neuronowej na jakość uzyskanych prognoz zapotrzebowania na gaz.

Nasz ekspert zaprezentuje sposób szacowania zapotrzebowania na gaz w przyłączu sieci w zależności od średniej temperatury powietrza. Metoda oparta jest na historycznych danych o zapotrzebowaniu na gaz przez odbiorcę lub grupę odbiorców skupionych wokół jednego przyłącza oraz temperaturze powietrza. Opracowany w ten sposób model może być z powodzeniem stosowany w praktyce do szacowania zużycia gazu w przyłączach sieci w różnych godzinach doby oraz przy różnych temperaturach powietrza i wykorzystany do wyznaczenia danych wejściowych do symulacji przepływów gazu w sieci niskiego ciśnienia lub bilansowania takich sieci.

Natomiast na podstawie różnic między rzeczywistym zapotrzebowaniem na gaz i prognozowanym, za pomocą sieci neuronowej wyznaczane będzie skumulowane ryzyko błędnej prognozy lub ryzyko błędnej prognozy wyznaczane oddzielnie dla każdego czynnika uwzględnianego podczas prognozowania.

W trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli samodzielnie oszacować prawdopodobieństwo wystąpienia błędu prognozy większego od dowolnie przyjętej dopuszczalnej wielkości błędu dla dowolnego dnia roku, dnia tygodnia oraz dla założonej temperatury powietrza i godziny doby.

Do współpracy merytorycznej zaprosiliśmy eksperta oraz praktyka, posiadającego kompetencje, m. in. w tematyce prognozowania, sterowania i analizie zmian w przepływie gazu w złożonych systemach rurociągów.

Jesteśmy przekonani, że podczas nadchodzącego spotkania, podobnie jak w trakcie naszych poprzednich wydarzeń, stworzymy miejsce do ważnej, merytorycznej debaty w gronie specjalistów.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby otrzymać szczegółowe informacje nt. warsztatów eksperckich: instytut.techniczny@sgs.com.

Instytut Techniczny SGS to najwyższej jakości szkolenia, warsztaty i konferencje branżowe, realizowane w oparciu o ekspercką wiedzę i wieloletnie doświadczenie, skierowane do pracowników każdego szczebla organizacyjnego, polskich przedsiębiorstw oraz międzynarodowych korporacji.

Dowiedz się więcej: Instytut Techniczny SGS  

Skontaktuj się z nami