Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

KIEDY

Od: 05 gru 2019

Do: 05 gru 2019

GDZIE

Warszawa, Polska

JĘZYK

Polski

CENA

Skontaktuj się z nami aby poznać cenę

Zarejestruj się teraz

Skontaktuj się z nami aby przesłać zapytanie odnośnie tego szkolenia.

tug workers looking out to sea on tug

Merytoryczna część spotkania skupiona będzie na następujących zagadnieniach:

 

Panel tematyczny 1

Kompleksowe podejście do zarządzania BHP / HSE

 

Zagadnienie 1

Wyzwania i zmiany w obszarze BHP / HSE w różnych gałęziach przemysłu. Dokonamy praktycznej analizy kluczowych, perspektywicznych zmian, jakie następują w obszarze wdrażania, realizacji oraz zarządzania projektami BHP / HSE w Polsce.

 

Zagadnienie 2

Zarządzanie wykonawcą. Bezpieczna praca z wykonawcami jest ciągłym wyzwaniem dla zamawiających. Stanowi istotny element w relacjach między zamawiającym a wykonawcą. W trakcie spotkania omówimy elementy współpracy, której celem jest wprowadzenie u wykonawcy procedur bezpieczeństwa adekwatnych z założeniami zamawiającego.  

 

Panel tematyczny 2

Kultura bezpieczeństwa

 

Zagadnienie 1

Zmiana kultury na wszystkich szczeblach organizacyjnych firmy. Kształtowanie kultury bezpieczeństwa w organizacji, powinno się odbywać na każdym poziomie organizacyjnym, od kadry zarządzającej po specjalistę ds. BHP / HSE. W trakcie analizy wskażemy szczegółowo jak wspierać zarządzanie zdrowiem i bezpieczeństwem oraz wdrażać z powodzeniem zmiany w organizacji.

 

Zagadnienie 2

Praktyczne podejście do zmiany i poprawy bezpieczeństwa behawioralnego. W przemyśle widoczne jest rosnące zainteresowanie wprowadzeniem bezpieczeństwa behawioralnego. Aby nastąpiła zmiana w zachowaniu, polityce i systemie organizacji, musi pojawić się wsparcie z góry. W trakcie analizy, ekspert podzieli się z Państwem swoim bogatym, międzynarodowym doświadczeniem oraz pomysłami, które odniosły sukces w tworzeniu trwałych zmian w zachowaniu w obszarze zdrowia i bezpieczeństwa w organizacji.

 

Zagadnienie 3

Zdarzenia i wypadki. Raportowanie i zgłoszenie powypadkowe. Raportowanie wszystkich niebezpiecznych sytuacji przed wystąpieniem wypadku i podkreślenie ważności zgłaszania tych incydentów. Zgłaszanie wszystkich niebezpiecznych sytuacji jest bardzo ważnym elementem w zapobieganiu wystąpienia zdarzenia prowadzącego w konsekwencji do powstania wypadku. Analiza każdej niebezpiecznej sytuacji zapobiega występowaniu poważnych wypadków i daje możliwość identyfikacji najsłabszego ogniwa (nauka na błędach). Czy w Państwa organizacji każda niebezpieczna sytuacja jest zgłaszana i jaka jest świadomość zgłaszania tych sytuacji przez pracowników? W trakcie analizy poznacie Państwo skuteczne metody zgłaszania sytuacji niebezpiecznych. Ponadto przedstawimy praktyczne metody opracowywania prawidłowego systemu badań powypadkowych.  

 

Panel tematyczny 3

ZARZĄDZANIE RYZYKIEM

 

Zagadnienie 1

Ocena ryzyka. Dyskusja, której celem jest wsparcie uczestników w praktycznej ocenie ryzyka w miejscu pracy.  

 

Panel tematyczny 4

Case Study - praca w grupach

 

Do współpracy merytorycznej zaprosiliśmy międzynarodowego eksperta (IOSH Grad, IDip NEBOSH, MD, MSc, ICD), posiadającego wieloletnie, praktyczne doświadczenie w obszarze HSE, przy realizacji międzynarodowych (wielonarodowych) projektów z obszaru energetyki, przemysłu i budownictwa. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w opracowaniu oraz wdrażaniu programów i procedur HSE. Specjalizuje się także we wprowadzaniu programów BBS.

Jesteśmy przekonani, że podczas nadchodzącego spotkania, podobnie jak w trakcie naszych poprzednich wydarzeń, stworzymy miejsce do ważnej merytorycznej debaty w gronie specjalistów.

  

Skontaktuj się z nami już dziś, aby otrzymać szczegółowe informacje nt. szkolenia eksperckiego: instytut.techniczny@sgs.com.

 

Instytut Techniczny SGS to najwyższej jakości szkolenia, warsztaty i konferencje branżowe, realizowane w oparciu o ekspercką wiedzę i wieloletnie doświadczenie, skierowane do pracowników każdego szczebla organizacyjnego, polskich przedsiębiorstw oraz międzynarodowych korporacji.

Skontaktuj się z nami