Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Małe, niekontrolowane zmienności związane ze stosowaniem powłok z metali z grupy platyny (PGM, platinum group metals) podczas produkcji katalizatorów samochodowych może mieć szkodliwy wpływ na wydajność katalityczną oraz duże znaczenie dla kontraktów finansowych.

SGS to światowy lider w charakteryzacji katalizatorów samochodowych oraz w wyznaczaniu właściwości powłok katalitycznych. Świadczymy bardzo rzetelne i niezależne usługi producentom, nabywcom, sprzedawcom i badaczom katalizatorów w branży motoryzacyjnej.

Eksperci SGS znają wartość metali PGM używanych do produkcji podzespołów konwerterów katalitycznych (katalizatorów) oraz znaczenie jakości powłoki. Nasi chemicy i mineralogowie wykorzystują analizę kupelacyjną oraz skaningową mikroskopię elektronową, aby zapewnić odpowiednią jakość i oznaczyć ilość stosowanych metali PGM oraz dostarczyć szczegółowe dane na temat stosowania powłok PGM.

Firmy z branży motoryzacyjnej

SGS zapewnia producentom z branży motoryzacyjnej niezależne analizy materiałów używanych do produkcji katalizatorów samochodowych oraz ocenę jakości gotowych wyrobów. Sprawdzamy, czy platyna, pallad i rod używane w podłożu konwerterów katalitycznych spełniają rygorystyczne wymogi kontroli jakości.

Sama analiza zawartości metali nie zawsze umożliwia potwierdzenie, że katalizator jest zgodny ze specyfikacją. Firma SGS opracowała szereg narzędzi do obrazowania optycznego i elektronicznego, które zapewniają dobre spojrzenie na wydajność końcowego wyrobu. Te narzędzia służą do pomiaru kluczowych wskaźników jakości powłoki, takich jak grubość ścianek, liczba warstw i grubość powłoki. Zwracamy szczególną uwagę na defekty powłoki, takie jak zmienność grubości, przerwy/druzy, pęknięcia czy rozwarstwienia.

SGS przeprowadza również audyty kontroli jakości na obecnie używanych częściach oraz przeprowadza oceny jakości różnorodnych katalizatorów dostępnych w sprzedaży.  

Producenci katalizatorów samochodowych

SGS wspiera producentów katalizatorów w określaniu i formułowaniu zawartości metali PGM, opracowywaniu schematów technologicznych odzysku metalu, weryfikacji wyników analitycznych, przeprowadzaniu audytów procesu oraz świadczeniu usług analiz kontrolnych.

Możesz zaufać naszym wynikom testów analitycznych oraz obrazowania SEM przeprowadzanych w naszych laboratoriach w celu weryfikacji jakości materiału dostarczanego przez naszych kontrahentów oraz w efektywności operacji związanych z powłokami. Nasz zespół ekspertów może również zweryfikować w naszych laboratoriach jakość oraz wydajność katalizatorów.

Grupy do spraw badań i rozwoju katalizatorów samochodowych

SGS zapewnia grupom, które zajmują się badaniami i rozwojem nowych metod i technologii katalizatorów samochodowych, wiarygodne i niezawodne wsparcie w zakresie specjalistycznej charakteryzacji materiałów. Dysponujemy sprzętem i specjalistyczną wiedzą, które umożliwiają nam przeprowadzenie kompletnych ocen jakości i funkcjonalności.

Recykling katalizatorów samochodowych

SGS to światowy lider w technologiach ługowania metali PGM. Zapewniamy najbardziej nowoczesne technologie ługowania, takie jak PLATSOL, które ułatwiają firmom z branży recyklingu motoryzacyjnego ekonomiczny odzysk metali PGM z katalizatorów samochodowych.

Usługi testowania katalizatorów samochodowych

SGS to światowy lider w dziedzinie testowania katalizatorów w przemyśle motoryzacyjnym. Jeśli pracujesz w przemyśle katalizatorów samochodowych, możesz zaufać naszym niezależnym ocenom oraz usługom analitycznym i obrazowania.