Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Możliwość zlecania podmiotom zewnętrznym kontroli pojazdów transportu publicznego zapewnia szereg korzyści zarówno organom regulacyjnym, jak i społeczeństwu.

Dane zebrane podczas przeprowadzanych przez firmę SGS kontroli pojazdów transportu publicznego umożliwiają przedstawienie organom regulacyjnym wiarygodnych i wymiernych informacji. Dzięki temu jednostki regulacyjne, są pewne że każdy pojazd, za który ponoszą odpowiedzialność, jest wygodny, estetyczny i przede wszystkim bezpieczny. Jest to gwarancją bezpiecznego i wygodnego przewozu pasażerów w pojazdach spełniających odpowiednie wymagania. Dzięki naszemu doświadczeniu w branży testowania pojazdów znamy podstawowe kryteria, które są istotne dla organów regulacyjnych.

Przykładowo, nasze programy kontroli pojazdów uwzględniają:

  • Wskaźniki zgodności
  • Możliwość kontroli przebytej drogi przez pojazdy, kierowców i właścicieli
  • Profile kierowcy i operatora
  • Wskaźniki zaliczania i niezaliczania kontroli
  • Czas realizacji rezerwacji
  • Szczegółowe przyczyny niezaliczenia
  • Standardy testowania
  • Dokładność taksometrów
  • Modyfikacje pojazdów
  • Działania po uzyskaniu licencji

Zależnie od wymagań klienta bądź organu regulacyjnego firma SGS może sporządzić na podstawie powyższych kryteriów szczegółowe raporty i przedstawić dostosowaną do potrzeb klienta opinię na temat dowolnego aspektu floty lub kierowców. Firma SGS przechowuje wszystkie dane testów w bezpieczny sposób, dzięki czemu klienci mogą uzyskiwać do nich dostęp w każdym momencie. Ogółem dane te zapewniają punkt odniesienia, który może pomóc w utrzymywaniu bądź podnoszeniu standardów. Przykładowo, londyńska firma London Taxi and Private Hire (LTPH) — która odpowiada między innymi za słynne czarne taksówki — używa oferowanego przez firmę SGS systemu zarządzania kontrolami pojazdów (VIMS) do sprawdzania zgodności z wymogami oraz wykonywania wszystkich działań po uzyskaniu licencji dotyczących całej floty.

Firma SGS Automotive Services ma bogate doświadczenie w opracowywaniu i prowadzeniu wielu zaawansowanych programów kontroli pojazdów oraz powiązanych z nimi usług — zarówno w wypadku małych, jak i dużych flot. Udało nam się z sukcesem opracować i wdrożyć wymagane przez prawo programy w różnych krajach na czterech kontynentach. Każdy program jest indywidualnie opracowywany przez firmę SGS na podstawie zdobytego na całym świecie doświadczenia oraz doskonałej znajomości warunków na rynku lokalnym, jego indywidualnych cech charakterystycznych, popytu i wymagań.

Słyniemy z doskonałej wydajności kompleksowego zarządzania obowiązkowymi przeglądami technicznymi. Obejmuje to niekiedy całkowitą modernizację (zakładów, sprzętu oraz personelu), a także prywatyzację programów kontroli i powiązanych z nimi działań, które wcześniej były prowadzone przez instytucje państwowe.