Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Monitorowanie stanu oleju smarowego przez SGS - szybka i odpowiednia analiza oleju smarownego, smarów i płynów hydraulicznych.

Odpowiednia smarowność układów maszynowych w znaczącym stopniu przyczynia się do długiej, bezproblemowej eksploatacji maszyny. Szacuje się, że około 75% wszystkich uszkodzeń łożysk wynika z niewłaściwej eksploatacji oleju smarowego. Niezależnie od tego, czy uszkodzenia spowodowane są zanieczyszczeniami, czy niewłaściwym doborem środka smarnego, sposób odpowiedniej lubrykacji nie pozostaje bez znaczenia.

Nasza usługa monitorowania jakości oleju smarowego pomaga uniknąć awarii maszyn poprzez analizę jej pracy. Opracujemy indywidualny program, dostosowany do potrzeb Klienta.

Analiza olejów smarowych, smarów i płynów hydraulicznych zapewnia szybki i dokładny obraz tego, co dzieje się wewnątrz agregatów prądotwórczych, skrzyń biegów, sprężarek oraz urządzeń hydraulicznych. Ponadto dostarcza istotnych informacji o jakości oleju. Monitoring jakości olejów smarowych pozwala na skuteczną konserwację sprzętu, minimalizowanie ryzyka uszkodzeń unikanie nieplanowanych przestojów w cyklu pracy.

Monitorowanie jakości oleju smarowego to świadomy stan wiedzy.

Nasza usługa łączy wiedzę inżynierów diagnostycznych z najnowszymi wymaganiami norm w zakresie badania olejów smarowych, smarów i płynów hydraulicznych. Sprawdzane są zarówno cechy fizyczne jak i chemiczne oleju, dostarczając informacji o zużyciu metali i o samym oleju.

Przeprowadzimy próbobrania lub dostarczymy tanie i łatwe i użyciu zestawy przenośne. Próby mogą być dostarczone do naszych laboratoriów, czas otrzymania wyników analiz od 24 do 48 godzin od chwili otrzymania próby. Czas oczekiwania na wyniki analiz może być skrócony w przypadku prób priorytetowych.

W trakcie trwania analiz, SGS niezwłocznie poinformuje Klienta, telefonicznie lub mailowo o każdym niepokojącym wyniku, tak aby móc podjąć odpowiednie działania.

Nasz zespół ekspertów może przeprowadzić najnowocześniejszą analizę tribologiczną, pozwalającą lepiej zrozumieć przyczyny awarii maszyn i urządzeń. Ponadto nasi specjaliście przeszkolą pracowników Twojej firmy w jaki sposób korzystać z programu monitorowania jakości olejów.

Odkryj, w jaki sposób program monitorowania jakości olejów smarowych może zwiększyć efektywność twojego sprzętu.